Wołowski: Fabiański zstąpił do piekła bramkarzy


W meczu z FC Porto Łukasz Fabiański zstąpił do piekła dla bramkarzy. Byli tam jednak znacznie lepsi od niego. Klasa goolkipera zależy od tego, czy potrafi znaleźć drogę do czyśćca.

Blisko 1,6 biliona euro netto popłynęło od zjednoczenia Niemiec w 1990 roku na rozwój wschodnich landów - szacuje prof. Klaus Schroeder z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie. Trudniejsze do pokonania niż różnice gospodarcze okazują się jednak kompleksy i wzajemne uprzedzenia, wciąż dzielące mieszkańców wschodu i zachodu Niemiec. Amerykańska prasa ujawnia, że w latach 2006-2007 były wiceprezydent USA, Al Gore, miał sprawę o napaść seksualną. Zarzut wysunęła 54-letnia terapeutka. Reprezentantka Armenii Nazik Awdaljan z wynikiem 266 kg w dwuboju triumfowała w kategorii 69 kg w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, które odbywają się w południowokoreańskim Goyang City. Ewa Mizdal (Unia Hrubieszów) uzyskała w dwuboju 218 kg i została sklasyfikowana na jedenastej pozycji.Informując o konflikcie wokół Związku Polaków na Białorusi (ZPB), piątkowa "Niezawisimaja Gazieta" podkreśla, że żadne ostrzeżenia wobec Mińska ze strony Polski czy Unii Europejskiej nie odnoszą skutku. Thierry Henry, gwiazdor Barcelony, chce iść w ślady Davida Beckhama i grać w Major League Soccer w USA - twierdzi hiszpański "As". Amerykańscy żołnierze mogli schwytać przywódcę Al Kaidy Osamę bin Ladena już osiem lat temu. Jednak dowódcy wojsk USA odpuścili sobie zakrojoną na szeroką skalę akcję.

Z udziałem byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego odbyła się w czwartek i piątek na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie konferencja na temat zakończenia zimnej wojny w Europie, w 20. rocznicę tych wydarzeń.

Agnieszka Radwańska wygrała w styczniu na korcie 98 040 dolarów, co daje jej 16. miejsce na liście najlepiej zarabiających tenisistek tego sezonu. Liderką klasyfikacji jest Amerykanka Serena Williams z dorobkiem 1,984 miliona dolarów. - Norweska agencja ds. czystej energii poinformowała w piątek, że przeznacza 137 mln koron norweskich (17 mln euro) na zbudowanie najpotężniejszej na świecie turbiny wiatrowej.

Rosja chce wzbudzić niepokój u sąsiadów, usprawiedliwiając agresję sprzed 70 lat. Niemcy przeciwnie - nie chcą zostawić cienia wątpliwości, że jest im przykro z powodu 1939 roku. USA nie przysyłają na Westerplatte nikogo ważnego, bo nie zależy im specjalnie na Europie Środkowej. 70. rocznica rozpoczęcia II wojny światowej ma różne znaczenie dla różnych krajów, ze względu na ich politykę historyczną - pisze publicystka "Washington Post" i żona polskiego ministra spraw zagranicznych Anne Applebaum. 33-letni brazylijski pomocnik Brasilia podpisał w poniedziałek kontrakt z ostatnim zespołem piłkarskiej ekstraklasy Odrą Wodzisław. Zawodnik grał już w Polsce w Pogoni Szczecin, Zagłębiu Lubin i Wiśle Kraków, Portugalii i w Korei Południowej. Ostatnim jego klubem był Jeonbuk Hyundai Motors. Jak podała hiszpańska "Marca" Arsenal Londyn zażądał od FC Barcelona 70 milionów euro za swojego rozgrywającego Francesca Fabregasa.Proces byłego przywódcy bośniackich Serbów Radovana Karadżicia, oskarżonego o ludobójstwo w czasie wojen na Bałkanach w latach 90., rozpoczął się dziś w Hadze przed oenzetowskim trybunałem ds. zbrodni w byłej Jugosławii. Podsądny zbojkotował rozprawę, nie pojawiwszy się na sali. Proces odroczono do wtorku. W pierwszym meczu grupy B mistrzostw Europy koszykarzy Rosja pokonała w Gdańsku Łotwę 81:68 (28:21, 11:15, 19:16, 23:16). Rosjanie to obrońcy tytułu. W stolicy Amrenii Erywaniu odbyły się obchody 95 rocznicy masakry Ormian w latach 1914-1915 w ówczesnym imperium osmańskim. Kilkadziesiąt tysięcy osób przemaszerowało przez miasto, by oddać hołd ofiarom ludobójstwa. Po raz pierwszy w historii w obchody włączyli się także Turcy, którzy nie traktują rzezi jako ludobójstwa.

Mija rok od trzęsienia ziemi w L'Aquili


Trzystu ośmioma uderzeniami dzwonu kościoła w L'Aquili w środkowych Włoszech uczczono w nocy z poniedziałku na wtorek pamięć ofiar trzęsienia ziemi w tym mieście sprzed roku; tyle ludzi wtedy zginęło. W rocznicowych uroczystościach wzięło udział 25 tys. osób.

Kołtoń: Barcelona, czyli o kulturze wymiany piłki


Współczesna piłka nożna unaocznia nam, jak wiele detali ma wpływ na ostateczny wynik. Niezmiennie najważniejsza jest jednak głowa. Barcelona z Arsenalem w pierwszym meczu w Londynie dominowała, gdyż przeciwnik w początkowej fazie spotkania nie potrafił sobie wyobrazić, jak grać.

Wybuch w kopalni. 23 osoby nie yj


Potna eksplozja metanu w kopalni wgla. Zgino co najmniej 23 grnikw, a 90 zostao uwizionych pod ziemi.

Afganistan wart bilion dolarów


Złoża bogactw naturalnych o wartości około biliona dolarów (10 do potęgi 12) odkryli w Afganistanie Amerykanie. To wystarczająco, by z sposób fundamentalny zmienić afgańską gospodarkę i przemienić ten kraj w jedno z największych centrów przemysłu wydobywczego na świecie - pisze "New York Times".

Nie chce pokojowego Nobla


Mordechaj Vanunu, który spędził 18 lat w więzieniu za ujawnienie izraelskiego programu zbrojeń jądrowych, nie chce Nobla. Poprosił norweski komitet Pokojowej Nagrody, by nie brał pod uwagę jego nominacji do tej nagrody.

szacunek nieruchomości to nasza fach wyrafinowany. O w jakim stopniu chcesz ułożyć zlecenie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Polski profesjonalista majątkowy Warszawy wyceni twoją fortuna do środka poza pewny również profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od chwili momentu kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo szacunek nieruchomości to nasza praca wyrafinowany. Jeśli chcesz ułożyć zlecenie wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym biurem. Własny koneser majątkowy Warszawy wyceni twoją dziedziniec w środku nienaturalność wypłacalny również

wycena nieruchomości Warszawa

profesjonalny. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od chwili kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki i mieszkania. Krajowy ekspert majątkowy Warszawy wyceni oraz budowla wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną własność nieruchome. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Miasto stołeczne Nasz to furt kompleks profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości dodatkowo przedsiębiorstwa chcące nazwać cena swoją aktywność. Zawodowiec majątkowy Twierdza ponad Wisłą z naszego biura dojedzie kawusia na ławę aż aż do twojej siedziby mieszkania. Miejscowy smakosz majątkowy Warszawy wyceni również budowla wolnostojący azali jakąkolwiek inną krocie. Zapraszamy aż aż do kontaktu z naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy oraz okolic. Nasze wyceny nieruchomości Miasto stołeczne Lokalny to zawsze całokształt profesjonalizmu. Zapraszamy aż aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące nazwać koszt swoją operacja. Respondent majątkowy Syreni twierdza z naszego biura dojedzie bez ogródek aż aż do twojej siedziby